Anti-shpifja/ BE: Pres me padurim vendimin e Venecias, mos heshtni për…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi Kuvendi shtyu votimin e paketës ‘anti-shpifje’ për mediat audio-vizive deri në një vendim të Komisionit të Venecias, reagon ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca.

Nëpërmjet një postimi në “Twitter” ambasadori tha se Bashkimi Evropian e mirëpret vendimin e maxhorancës për shtyrjen e votimit të ligjit. Ai shtoi se po presin me padurim mendimin e Komisionit të Venecias.

Reagimi i Sorecës:

Ne e mirëpresim vendimin e mazhorancës në pushtet për të shtyrë votimin për ‘Ligjin për mediat audio vizive’. Ne presim mendimin e Komisionit të Venecias dhe inkurajojmë autoritetet të adresojnë shqetësimet e organizatave të mediave dhe komunitetit ndërkombëtar./Fjala.al


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV