Deputeti grek gris flamurin e Turqisë në Parlamentin Evropian

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Parmalentin Europian pasi një deputet grek ka grisur flamurin e Turqisë. Eurodeputeti Loannis Lagos, ka qenë pjesë e seancës në lidhje me gjendjen e refugjatëve në ishujt grekë

Në momentin që deputeti grisi flamurin u shpreh se askush nuk do t’ia dijë për gjendjen e shtetasve grekë ndërkohë që Turqia bën çfarë t’i dojë qejfi.

“Nuk dëgjojmë nga askush këtu të flasë në lidhje me gjendjen e shtetasve grekë. Të gjithë flasin për refugjatët, çka do të ndodhë me të drejtat e shtetasve grekë? Nga ana tjetër është edhe Turqia, bën çdo gjë që dëshiron.

Në vendin tonë vijnë emigrantë në masë të madhe. Ja flamuri turk. Çka bëhet me të, griset dhe hidhet. Duhet t’i japim fund kësaj ”, reagoi Lagos, ish-anëtar i partisë greke të së djathtës ekstreme, Agimi i Artë./Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV