E rrallë, salla e gjyqit në lot pas dëshmisë së 21-vjeçares

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjyqtarët njihen si njerëz të ftohtë dhe nuk është dëgjuar që ata të shprehin emocione kur marrin vendime ose kur dëgjojnë dëshmi. Ndryshe ka qenë dëshmia e një 21-vjeçareje, e cila ka bërë gjithë sallën ku mbahej seanca e gjyqit të mos i mbajnë lotët.

Lauren Woodward është vetëm 21-vjeçe dhe kishte çdo gjë që një njeri do ëndërronte të kishte në jetë. Vinte nga një familje shumë e pasur, kishte një të dashur të pashëm, një biznes të sajën, bukurinë e një zane. por çdo gjë iu përmbys brenda një minute.

Një shofer i papërgjegjshëm e aksidentoi të renë duke e lënë gjithë jetën tjetër të mbetur në një karrige me rrota.

Woodward ishte duke kaluar vizat e bardha kur një 63-vjeçar sllovak e përplasi duke e plaguar rëndë.

Edhe pse ai shkatërroi jetën të resë u dënua vetëm me 16 muaj burg dhe një gjobë shumë të vogël. Përsos të tjerash fugoni, të cilin e drejtonte 63-vjeçari ishte kundra-vajtje.

/Fjala.al


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV