Fitore e padiskutuar, Bylisi mund Laçin në shtëpi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është mbyllur ndeshja e fundit e fazës së 1/8 të Kupës së Shqipërisë dhe Bylisi është shpallur fitues i padiskutueshëm.

Ekipi i Ballshit ka mundur me rezultatin 2-0 atë të Laçit në takimin e zhvilluar në stadiumin “Adush Muça”.

Fituesit dominuan të gjithë takimin që nga minuta e parë të ajo e fundit e ndeshjes, duke rikujtuar që e njëjta gjë ka ndodhur edhe para 2 viteve, ku kurbinasit u mundën me të njëjtin rezultat.

Rezultati i ndeshjes u zhbllokua në minutën e 68-të të lojës nga Silvester Shkalla dhe më pas u dyfishua nga goli i Edison Ndrecës në minutën e 87-të të lojës.

Pas dy javësh do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e kthimit të kësaj fazë për raundin tjetër të kupës./Fjala.al/

 


Të fundit

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Lajme të tjera

Web TV