Gjermani/ Shpallet trajner i vitit, por shkarkohet të nesërmen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Friedhelm Funkel u shpall ditën e djeshme trajneri më i mirë i qytetit të Dyseldorfit për vitin që sapo u mbyll.

Megjithatë vetëm 13 orë më vonë nga ky çmimi, Funkel u shkarkua nga Fortuna Dyseldorfi dhe në vend të tij u vendos Uve Rosler.

Megjithatë duhet rikujtuar se kontrata e Funkel me klubin e  Fortunës, u rinovua pak para Krishtlindjeve, deri në vitin 2021.

Humbja e ndeshjes me Verderin dhe Leverkuzenin në fillimin e gjysmës së dytë të sezonit ose fillimin e 2020-ës,bëri që klubi të kishte pakënaqësi ndaj teknikut dhe të merrte këtë vendim.

Menaxheri Funkel ka qenë pjesë e Fortuna Dyseldorfit që nga sezoni 2015-2016, kohë në të cilën kjo skuadër luante për Bundesliga 2./Fjala.al/


Të fundit

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Lajme të tjera

Web TV