Italia ka “imunitet” ndaj koronavirusit, ja rruga për gjetur vaksinën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza deklaroi se Italia ka mundur të gjejë rrugën për të izoluar koronavirusin.

Gjatë një konference për mediat, ministri deklaroi se ky wshtë zbulim ky që së shpejti do të përdoret për të realizuar vaksinën kundër tij.”

Instituti Kombëtar Italian i Sëmundjeve Infektive Spallanzzani arriti të bëjë këtë zbulim të madh, ku prej disa ditësh qëndrojnë të izoluar e nën kurim çifti i turistëve kinezë të infektuar nga koronavirus.

“Tani kemi më shumë mundësi për ta bllokuar sa më mirë e shpejt përhapjen e këtij virusi,” deklaron ministri italian  në selinë e Institutit të Sëmundjeve Infektive të Romës.

Gjatë konferencës për mediat u informua dhe mbi gjendjen shëndetësore të dy turistëve kinezë të prekur nga virusi në Romë. Ata janë nën mbikëqyrjen e mjekëve  e në gjendje stablile.

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV