Juve-Fiorentina, “Zonja e Vjetër” i rikthehet fitoreve të thella

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra e Juventus ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj ekipit të Fiorentinës, duke iu rikthyer kështu fitores pas humbjes 2-1 ndaj Napolit javën e kaluar.

Bardhezinjtë e “Zonjës së Vjetër” ia kanë dalë të marrin një fitore të pastër, e dukur shumë e lehtë nga ekipi i Maurizio Sarrit.

Goli i parë u shënua nga Cristiano Ronaldo në minutën e 40-të të lojës, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 1-0.

Më pas në minutën e 80-të të lojës portugezi arriti që të dyfishonte rezultatin e tij dhe të skuadrës me anë të një penalltie.

Ndërsa, goli i tretë dhe finalizuesi i lojës ishte holandezi Matthijs De Ligt që shënoi me kokë golin e tretë. Me rezultatin e ndeshjes që sapo u mbyll, Juventus vazhdon të jetë i shkëputur në vend të parë të Serisë A.

Në javën e 23-të “Zonja e Vjetër” do udhëtoj në drejtim të Veronas, ku do luaj me skuadrën e Hellas Verona./Fjala.al/


Të fundit

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Aleati i Bashës i zhgënjyer: Nuk po shohim asnjë provë të masakrës elektorale, pse s’na ke ftuar nesër në mbledhje?

Kryetari i partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, pjesë e koalicionit të PD në zgjedhjet e 25 Prillit është shprehur mjaft i zhgënjyer nga kreu...

Lajme të tjera

Web TV