Partizani prish syrin e keq, kampionët shkatërrojnë Luftëtarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një fitore spektakolare ka qenë ajo e Partizanit ditëne sotme në Gjirokastër. Kampionët ende në fuqi kanë fituar me rezultatin 0-3 ndaj Luftëtarit, duke u rikthyer fitoreve pas një periudhe të gjatë vuajtjesh e humbjesh të njëpasnjëshme.

Ishte Solomon ai i cili zhbllokoi rezultatin në minutën e 2-të të lojës, duke i dhënë kështu tronditjen e parë gjirokastriteve, më pas në minutën e 18-të Rron Broja dyfishoi golat për Partizanin. Ndërsa, Melo shënoi rikthimin e fuqishëm të “Demave” të kryeqytetit duke shënuar golin e 3-të në minutën e 72-të të lojës.

Me fitoren e sotme “Demat” e kryeqytetit renditen momentalisht në vendin e tretë të kategorisë me 3 pikë më pak se Tirana e vendit të dytë dhe 4 pikë diferencë nga Kukësi i vendit të parë, por duhet theksuar se këto skuadra dhe pjesa tjetër e Superligës nuk i kanë zhvilluar ende ndeshjet e javës së 20-të, ndaj nuk do ishte habi nëse do shikonim diferenca më të larta apo rrëzim në renditje të Partizanit.

Rikujtojmë se kryeqytetasit kishin vuajtur shumë në ndeshjet e fundit duke marrë vetëm humbje, ndërsa gjirokastritet e renditur të parafundit në kategori u shkatërruan në stadiumin “Selman Stërmasi” nga Tirana me rezultatin 5-1./Fjala.al/Katerina Tafa/


Të fundit

Mori 5 mijë euro për një masë sigurie më të lehtë, nis gjykimin për ish-gjyqtaren Mimoza Margjeka

Pas përfundimit të hetimeve nga SPAK, ka kaluar për gjykim dosja ndaj ish-gjyqtares së Korçës, Mimoza Margjeka. Të pandehur...

“Me të madhin”/ Shqiptari në Itali publikon foton me kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës së tij të zhvilluar ditën e djeshme në Firence ka tërhequr vëmendjen edhe të shqiptarëve të cilët jetojnë në...

Detaje rrënqethëse/ 10-vjeçari në Shkodër lidhi litarin në betoniere dhe po bënte një lojë por iu shtrëngua në qafë

Detaje të reja janë zbuluar për ndarjen tragjike nga jeta të 10-vjeçarit Nasir Ymerit, i cili humbi jetën aksidentalisht teksa po bënte një video...

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për “shkarkimin” e Metës me 98 vota pro

Parlamenti ka votuar pro për ngritjen e Komisionit Hetimor për “shkarkimin” e presidentit Meta. Ngritja e Komisionit u votua me 98 vota pro, 6 kundër...

Tentoi të kryente marrëdhënie me 13-vjeçaren, lihet në burg polici Kolë Kola

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për efektivin e policisë në Lezhë, Kol Kola. 62 vjeçari, Kola akuzohet për...

Lajme të tjera

Web TV