FOTO/ Modric drejt Amerikës, Beckam i ofron shumën marramendëse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Luca Modric duket se shumë shpejt do përshëndetet më skuadrën e Real Madrid dhe futbolli evropian. Kroati pritet të transferohet në fund të këtij sezoni dhe do shkojë në atë që është kthyer në “parajsën” e futbollistëve kur ndodhen në limitet e karrierës së tyre.

Mesfushori do kalojë në futbollin amerikan dhe ky lajmë është bërë i ditur nga “Marca”, e cila raporton se lojtari madrilen kërkohet nga skuadra e Inter Miami, që është në pronësi të mikut të tij David Beckham.

 

Sipas po kësaj medie mësohet se Luka ka marrë një ofertë që nuk mund të refuzohet. Klubi i Inter Miami është gati ta paguajë atë sa dyfishi i shumës që aktualisht merr te Real Madrid.

Modric ka pranuar të transferohet përtej Oqeanit, pasi kjo duket të jetë zgjidhja më e mirë për 35-vjeçarin. Megjithatë zyrtarizimi i transferimit pritet të bëhet në fund të sezonit dhe të shuhen zërat për qëndrimin e tij te Real Madrid./Fjala.al/

Të fundit

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Lajme të tjera

Web TV