“Na kërkon fëmija bukë”, naftëtarët sërish në protestë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe sot kanë vijuar protestat e punëtorëve të uzinës së naftës në Ballsh.

Punëtorët u mblodhën përpara uzinës duke zhvilluar një protestë paqësore, por duke parashtruar të gjitha kërkesat e tyre.

’Ne donim të kishim një takim me Ministren e Energjetikës, por prefekti na çoi një mesazh sot dhe tha do keni një takim  të enjten por jo me ministren.

Zhvishu nga petku i ministres dhe kthehu në një nënë, në një prind, na kërkon fëmija bukë. Mallakastra sot është në gjendje katastrofike. Ne nuk kemi marrë asnjë përgjigje nga qeveria.

 Ne jemi shumë të irrituar, nuk e di se çfarë vendimi do marrim,” deklaroi një nga punëtorët.

Një tjetër punëtor u shpreh se kërkojnë pagat e prapambetura dhe të fillojë puna në uzinë sa më shpejt. Gjithashtu ai tha se politikanët i kanë lënë jetim, asnjë nuk i takon.

Të fundit

Disiplina e re që transformon fosilet në robotë për të studiuar evolucionin e tyre

Një organizëm i lashtë fosile detare, i cili daton 450 milionë vjet më parë, është kthyer në jetë në...

Sot seanca në GJKKO për betimin e Fredi Belerit,e pranishme dhe ambasadorja greke

Në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvillohet sot seanca për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili kërkon...

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Lajme të tjera

Web TV