Avioni i rrëzuar në Turqi, kompania operon edhe në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion i cili fluturonte nga Izmiri drejt aeroportit të Sabiha Gocken, në Stamboll, është rrëzua dhe më pas shpërtheu në flakë.

Më herët u bë e ditur se avioni i përket linjës “Pegasus Airlines” e cila operon edhe në Shqipëri që prej 2015. Kompania ajrore njihet për biletat e saj me çmime të lira dhe kjo është arsyeja përse ajo zgjidhet nga shumë udhëtarë shqiptarë.

Ndërkohë në bordin e avionit të rrëzuar në Stamboll ndodheshin 171 pasagjerë dhe 6 pjesëtarë të ekuipazhit. Ministri i Transportit, Mehmet Cahit Turhan, deklaroi se nuk kishte asnjë viktimë dhe vetëm 21 persona kishin pasur lëndime të lehta./Fjala.al

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV