Serie A e frikshme, në 22 javë u shkarkuan 11 trajnerë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kampionati më i madh i futbollit në Itali, njohur ndryshe si Seria A gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e Europës për rekordet e arrira.

Rekord në këtë rast nuk mund të quhen vetëm arritjet e skuadrave në pikë, por edhe ajo e trajnerëve të shkarkuar apo ndërruar.

Vetëm në 22 javë të këtij sezoni në pankinat e skuadrave italiane janë shkarkuar nga detyra 11 menaxherë. Në bazë të llogarive i bie që çdo dy javë një teknik është larguar nga stoli i klubit që drejtonte. Torino dhe Brescia ishin dy skuadrat e fundit, të cilat larguan trajnerët e tyre.

Nga skuadra e Milan te Fiorentina e Roma, por edhe skuadrat e tjera më të vogla, të gjitha kanë ndërruar stafin teknik të tyre. Në lidhje me këtë çështje Seria A ia kalon të gjitha kampionateve të tjera./Fjala.al/

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV