E rrallë, Edi Rama del nga rehatllëku

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryemistri Edi Rama, ndodhet në një vizitë zyrtarë në Shtetet e Bashkara të Amerikës ku ka takuar një sërë figurash të politikës amerikanë. Mesa duket kryeministri është frymëzuar në këtë vizitë nga John Kennedy,  ashtu si ka deklaruar edhe më parë ai është një njeri që ka qëllim të perfeksionohet.

Sot në mëngjes Rama ka bërë publike një foto me një thënie të ish-presidentit amerikan, Kennedy , ku shfaqet një mesazh i fortë.

“Shumë shpesh i gëzohemi rehatllëkut të dhënies mend, pa u sikletosur të mendojmë”, -shkruhet në foton e shpërndarë nga Rama në Facebook.

I njohur për fjalimet e tij oratoreske, të cilat ka bërë kërkesë që edhe të botohen në një arkivë të veçantë, pas këtij publikimi të jepet ideja se kryeministri ka ndërmend të heqë dorë nga e të dhënit mend dhe rrjedhimisht nga rehatllëku.

Sa do të realizohet kjo mbetet në deklaratën e radhës së tij./Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV