test

Problemet ekonomike të Malagas, “sakrifikohet” Keidi Bare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqiptari Keidi Bare është momentalisht futbollisti më i rëndësishëm në skuadrën e Malagas. Ndërsa, klubi ndodhet në një nga momentet e veta më të vështira ekonomike, e vetmja zgjidhje shihet shitja e lojtarit.

“AS” raporton se Liga në të cilën konkurron kjo skuadër i ka kërkuar klubit spanjoll që të paguajë sa më shpejtë të jetë e mundur një shifër që shkon në 2 milionë euro.

Duke parë dhe nivelin e skuadrës dhe lojtarëve që ka në përbërje duket se vetëm shitja e Bares mund të sillte një shumë të tillë te Malaga.

Mediet vendase raportojnë se është hapur dhe mundësia e bisedimeve me skuadron e Getafes,e cila është e interesuar ta paguajë një shifër të tillë për kartonin e shqiptarit./Fjala.al/

Të fundit

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit. Qytetarët e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Lajme të tjera

Web TV