test

Amaneti i Nexhmije Pagarushës: Kur të vdes, më lëshoni te vorri…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është ndarë nga jeta këtë të premte, legjenda e muzikës Nexhmije Pagarusha. Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë e cila i mori edhe jetën.

Sipas një fotoje të siguruar nga News24, amaneti i Nexhmijes i lënë me letër dhe firmë, ishte një kolazh këngësh nga Ilir Shaqiri në ditën e varrimit.

Në letrën “Amanet”, e shkruar para 17 vitesh, ajo kërkon të vihet tek varrimi i saj një CD me këngët e Ilir Shaqirit të albumit “Lugina e dashurisë”./Fjala.al

Të fundit

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit. Qytetarët e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

Lajme të tjera

Web TV