OFL zbarkon në Gjirokastër, të fortët në telashe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksion blic po ndodh në Gjirokastër, sekuestrohen 10 makina luksoze, 9 të shoqëruar nga policia.

Policia ka ngritur disa pika kontrolli  në akse të ndryshme të rrugëve nacionale të qarkut të Gjirokastrës.

Nga operacioni janë sekuestruar 10 makina luksoze me probleme në dokumentacion si dhe u shoqëruan 9 persona.

Është për tu kujtuar se dje ka qenë i pranishëm Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ku ka bërë analizën vjetore,një ndër porositë e tij ishte që të ngrihen sa më shumë pika kontrolli për të goditur mjetet e parregullta të luksit por edhe e ndalimit te personave në kërkim.

Operacioni pritet që të vijojë edhe në ditët në vazhdim në të gjithë të territorit të Shqipërisë.


Të fundit

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Lajme të tjera

Web TV