Superliga/ Fitore me vuajtje për Partizanin, Luftëtari barazon në Durrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndeshjet Partizani-Flamurtari dhe Teuta-Luftëtari mbyllën javën e 21-të të Kategorisë Superiore. Takimi në stadiumin “Selman Stërmasi” nuk mund të konsiderohet si një më të mirët apo një fitore e merituar për ekipin e Partizanit.

Fraksioni i parë i ndeshjes që u mbyll me rezultatin 2-0 ishte i tëri me raste të shumta si nga Partizani dhe nga Flamurtari, por në të njëjtën kohë me shpërdorime rastesh shumë të mira. 45-minutshi i parë i takimit u mbyll me rezultatin 0-0.

Duhej të vinte minuta e 62-të e lojës që Eraldo Çinari të mund të shënonte golin e parë për “Demat e kuq” të kryeqytetit me anë të një penalltie. Ndërsa 9 minuta më pas Lorenc Trashi do të arrinte të shënonte golin e dytë për kampionët e Shqipërisë, duke i siguruar akoma më shumë 3 pikëshin klubit të tij.

Partizani arriti të merrte një rezultat goxha të mirë pavarësisht performancës shumë të dobët të tyre, ndërsa Flamurtari nga ana tjetër vazhdon zhytjen me humbje të njëpasnjëshme.

Ndërsa takimi tjetër ai midis Teutës dhe Luftëtarit përfundoi me barazimin 1-1, ku pjesa kryesore e lojës u dominua nga durrsakët.

“Djemtë e detit” ishin të parët që arritën të kalonin në avantazh me anë të golit të Idelino Colubali në minutën e 15-të dhe u duk se takimi mund të mbyllej me fitoren e tyre, por minuta e 90 e takimit solli golin e barazimit për ekipin e Luftëtarit. Gjirokastrite arritën që të merrnin një pikë me anë të Gresild Likës./Fjala.al/ Katerina Tafa/


Të fundit

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një grabitjeje të ndodhur në banesën...

Lajme të tjera

Web TV