Shkodër/ FNSH merr në kontroll akset rrugore që na lidhin me Malin e Zi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas urdhrit të lëshuar nga drejtori i përgjithshëm i Policisë, FNSH, Shqiponja, strukturat e policisë vendore të Shkodrës, prej 48 orësh, po kryejnë krehjen e akseve kryesore që lidhin Shkodrën me Malin e Zi.

Të pozicionuara në aksin Shkodër-Hani i Hotit, Shkodër-Muriqan, dhe Shkodër- Lezhë, patrullat e policisë po kryejnë kontrolle për mjete që dyshohet se janë të vjedhura por janë ende në përdorim nga shtetas të ndryshëm, shtetas të lëvizin me armë apo dhe të tjerë që janë në kërkim.

Mësohet se 6 automjete kanë shoqëruar drejt komisariatit.

Pasi janë kryer verifikimet janë lënë të lirë pasi pronarët kanë arritur të vërtetojnë pronësinë sa i takon dokumentacionit dhe të ardhurat për blerjen e tyre.

Të fundit

VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës...

Çantat vjeshtë-dimër 2023, koha për të qenë të guximshme

Tendencat e çantave të kësaj vjeshte janë më pak të çuditshme, por ka gjasa që të shihen në rrugët e qyteteve më në zë...

Me foton nga fëmijëria, ja si e uroi Getinjo vëllain e tij Mozzik për ditëlindje

Reperi i njohur, Mozzik, festoi një ditë më parë ditëlindjen. Ai bëri 28 vjeç dhe këtë e tregoi vetë reperi përmes një postimi në...

“Njerëzit po vdesin kot”, Elon Musk krahason luftën në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore

Elon Musk e ka krahasuar luftën e Rusisë në Ukrainë me Luftën e Parë Botërore, teksa thotë se “kaq shumë njerëz vdesin kot”. Miliarderi i kompanive Tesla and X,...

40 mijë banesa bosh në Tiranë, taksa nuk i “vret” pronarët

Në emisionin Money në Euronews Albania u shqyrtua rritja e çmimit të referencës për banesat, e cila do të çojë më pas dhe në...

Lajme të tjera

Web TV