Stuhia “Sabine” pritet të godasë Gjermaninë, ja sa e rrezikshme është

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Departamenti Meteorologjisë gjermane ka paralajmëruar stuhinë “Sabine”, e cila do të godasë pjesët perëndimore dhe veriore të Gjermanisë ditën e dielë, të hënë dhe të martë.

Sipas meteorologëve stuhia do të jetë e rrezikshme sidomos të dielën, pasi mund të shndërrohet në një uragan me shpërthime mbi 120km/h.

Ata shpjeguan se stuhia “Sabine” do të lëviz nga veri-perëndimi në juglindje. Era do të fryjë me shpejtësi 175km/h.

Shërbimet e transportit kanë rekomanduar qytetarëve mos  të udhëtojnë ato ditë pasi stuhia do të jetë në kulmin e saj. Hamburgu ka marrë masa paraprake për përmbytjet e mundshme./Fjala.al


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV