Bayern bën gati ofertën marramendëse për yllin Liverpool

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra e Bayern Munchin duket se ia ka vënë syrin njërit prej lojtare të trajnerit Jurgen Klopp.

Gjermanët duan që të marrin në radhët e tyre sulmuesin kryesor të “Reds” dhe për këtë arsye ata kanë gati një shifër prej 100 milionë eurosh për të blerë kartonin e tij.

Firmino po shënon vazhdimisht për ekipin e Liverpool dhe është njëri nga më kryesorët që skuadra e tij është në krye të Premier Ligës.

Deri më tani në këtë sezon 28-vjeçari ka shënuar 10 gola dhe ka bërë 12 asistime në të gjitha garat e skuadrës së tij.

Megjithatë sulmuesi mund të largohet në fund të sezonit, pasi është bërë objektivi kryesor i Bayern Munich-ut.

Firmino ka një vlerësim shumë të lartë në Gjermani pasi edhe më parë ka qenë pjesë e Bundesligës dhe e njeh shumë mirë kampionatin.

Braziliani ishte për katër vite pjesë e Hoffenheim (2011-2015) para se të kalonte te Liverpool për 41 milionë euro.

Megjithatë vetë klubi anglez e vlerëson shumë 28-vjeçarin dhe vështirë se do ta lejoj largimin e tij, por bavarezët janë të vendosur për të provuar fatin nëse do të mund ta bindin kampionin e Evropës për të./Fjala.a/

Të fundit

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Lajme të tjera

Web TV