Guardiola te Juventusi, ja plani i “Zonjës së Vjetër”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra e Juventus së shpejti mund të kërkojë që të ketë në krye të stolit të saj trajnerin e Manchester City-t, Pep Guardiolën.

Mendohet se sezonin e ardhshëm në krye të skuadrës bardhezi nuk do të jetë më Murizio Sarri dhe “Zonja e Vjetër” është duke kërkuar për zëvendësuesin e tij.

Ky lajm u bë publik nga “The Sun”, e cila raporton se presidenti i Juves, Andrea Angeli mendon se spanjolli është personi i duhur që mund ta dërgojë ekipin e tij në nivelin më të lartë.

Këto raportime filluan pas zërave në Itali se Sari mund të shkarkohet dhe te bardhezinjtë mund të rikthehet Massimiliano Allegri.

Ekipi Italian tentoi që ta merrte Guardiolën që parapara se në krye të stolit të vendosej Sarri, mirëpo spanjolli nuk mundi që ta ndërpriste marrëveshjen me Manchester City-in. Tekniku i City-t e njeh mirë Serinë A, pasi dikur ka luajtur me skuadrone Romës dhe atë të Brescias si dhe ka njohuri të mira në gjuhën italiane.

Trofeun e Ligës së Kampionëve Juventusi është duke e kërkuar që prej vitit 1996, të cilën 49-vjeçari e ka fituar plot dy herë me ekipin e Bracelonës në vitet 2009 dhe 2011./Fjala.al/


Të fundit

Talibanët nuk ndalen, marrin dhe qytetin e katërt më të madh në Afganistan

Mazar-e-Sharif, qyteti i katërt më i madh i Afganistanit ra të shtunën në duart e talibanëve, pas një sulmi...

Kokaina dhe heroina siguroheshin nga Shqipëria, goditet organizata kriminale në Greqi

Pas disa muajsh hetime nga Prokuroria në Janinë është goditur një organizatë kriminale e cila trafikonte kokainë dhe heroinë. Mediat greke kanë publikuar lajmin, ndërsa...

Tragjike në Haiti/ Shkon në 227 numri i viktimave nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës Rihter

Haiti po shënon një ditë të errët për historinë e vendit teksa deri më tani janë 227 viktima nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës...

Rey Manaj mund të marrë fanellën që kishte Messi tek Barcelona

Barcelona ka konfirmuar se Memphis Depay, Eric Garcia dhe Rey Manaj janë regjistruar në LaLiga dhe do të kenë të drejtë të luajnë në...

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich. Golat për ‘The Reds’ u shënuan...

Lajme të tjera

Web TV