Pas 10 javësh në krye të Hertha Berlin, Klinsmann jep dorëheqjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i skuadrës së Hertha Berlin, legjenda e gjallë e futbollit Jurgen Klinsmann ka vendos të mos jetë më në krye të klubit gjerman.

Rezultati zhgënjyes në përballjen me Mainz, ku Hertha Berlin humbi me rezultatin 1-3 duket se ka qenë vendimtar që Klinsmann të largohet nga stoli.

Me anë të një postimi në faqen e tij në “Facebook”, pak minuta më parë ai ka bërë me dije se do të japë dorëheqjen si dhe ka theksuar se gjithmonë ka pasur besimin dhe mbështetjen e drejtuesve të klubit.

Gjermani nuk do të jetë më në krye të stolit megjithatë ai do jetë pjesë e klubit, pasi do bëhet anëtar i bordit drejtues.

Jurgen Klinsman qëndroi si trajner tek Hertha për vetëm 10 javë./Fjala.al/

Të fundit

Shoqata e Ndërtuesve: Rritet kërkesa për apartamente në bregdet

Kërkesa për blerje apartamentesh në këtë periudhë kryesohet për tregun e shitblerjeve të pronave në bregdet. Ndërsa në Tiranë...

“Mbas datës 6 të premtoj…”, Albani uron për ditëlindje Miriamin me fjalët më të bukura

Miriam Cani është prej kohësh një këngëtare që njihet për zërin e saj të ëmbël dhe të mrekullueshëm. Së bashku me partnerin e saj, Alban...

“Qershori nis me 37° C”/ Meteorologia: Vera starton shumë egër

Meteorologia Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për muajin qershor, duke qenë se edhe dy ditë na ndajnë nga hyrja zyrtare në stinën...

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i shkëlqyer promovimi për Shqipërinë. Albania, kështu...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Lajme të tjera

Web TV