test

Rrezikon deri në 70 vite burg sepse u vuri flakën 3 kishave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një muzikant 22-vjeçar është shpallur fajtor sepse i vuri flakën tre kishave afrikano-amerikane në Shtetet e Bashkuara të Luizianës.

Holden Matthews, pranoi se i ka vënë zjarrin për të rritur profilin si muzikant i “metalit të zi”, thanë prokurorët.

Ai dogji tre kisha në zonën e Opelousas brenda 10 ditësh në mars të vitit 2019. Për këtë vepër penale, rrezikon 10 deri në 70 vite burg.

22-vjeçari pranoi që i ka vënë zjarrin për shkak të rolit fetar që kishin kishat.

Holden pranoi akuzat. Hetimet e prokurorisë nuk e kanë përcaktuar nëse krimet ishin për shkaqe raciste apo jo.

Të fundit

E dënuar për vrasje, pas 43-vitesh gruaja shpallet e pafajshme nga gjykata

Sandra Hamm, e cila u dënua për vrasje në SHBA, iu anulua dënimi pasi kaloi 43 vjet burg pasi...

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Lajme të tjera

Web TV