Zbardhet Bagdadi, ja sa kohë kishte pa rënë dëborë në kryeqytetin e Irakut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeqyteti irakian është veshur me të bardha për më shumë se një dekadë.  Dëbora ka mbuluar Bagdadin vetëm pas 12 vitesh.

Mediat britanike, këto reshje erdhën si pasojë e stuhisë dimërore që përfshiu Evropën.

Herën e fundit kur banorët e Bagdadit panë borën ishte në vitin 2008 edhe pse reshjet ishin të dobëta dhe bora u shkri shpejt.

Banorët e Bagdadit nuk janë mësuar me reshje bore dhe temperatura të ulëta. Vitet e fundit, rekordi i temperaturës më të lartë ishte 51 gradë Celsius. /Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV