Video/ Rrëzohet aeroplani në Itali, dy viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aeroplan i vogël turistik u rrëzua këtë të enjte në provincën e Sirakuzës, Itali.

Pasi u përplas në tokë, aeroplani u përfshi nga flakët duke shkaktuar vdekjen e dy personave që ndodheshin në bord.

Viktimat janë Stefano Baldo, 53-vjeç, ish-pilot i kompanisë ajrore Al-Italia dhe Gioele Bravo, 20-vjeç, instruktor i Marinës pas diplomimit në Akademinë Detare të Livornos.

Autoritetet janë ende duke vazhduar hetimet për të zbuluar shkakun e rrëzimit të aeroplanit, i cili kur arriti në 1.000 metër lartësi humbi kontrollin./Fjala.al

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV