Humbja ndaj Besëlidhjes, gjobiten lojtarët e Partizanit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ekipi i Partizanit u eliminua nga ndeshja kualifikuese për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, pasi nuk arriti që të përmbyste rezultatin e skuadrës së Besëlidhjes.

Kampionët ende në fuqi të Shqipërisë humbën në mënyrë të turpshme nga ekipi i Kavajës, pasi në takimi e parë u mundën 3-0, ndërsa në të dytin ndeshja u mbyllën favorin e tyre 3-1, por që rezultati nuk u përmbys dot.

Përpara kësaj ndeshje presidenti i klubit kryeqytetas kishte paralajmëruar se në rast se ekipi nuk do ia dilte të fitonte atëherë lojtarët dhe stafi teknik do të gjobiteshin. Kjo gjë pritet të ndodh tashmë dhe lojtarëve do u mbahet një rrogë, për shkak të ecurisë shumë të dobët./Fjala.al/


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV