test

“Ka shpëtuar vetëm vajza”, kryebashkiaku i Bulqizës flet për tragjedinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Ostren të Madh të Bulqizës, ku si pasojë e një bombole gazi, 3 persona kanë vdekur, dhe një tjetër është plagosur, anëtarë të së njëjtës familje.

Në një lidhje telefonike për Fax News, kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla tha se kanë humbur jetën nëna me dy fëmijët e saj, ndërkohë që është në gjendje të rëndë vajza tjetër e familjes Tola.

“Unë jam rrugës për në Ostren të Madh. Informacioni paraprak është se kanë vdekur tre persona. Një person i vetëm i familjes është në qendër spitalore. Janë nisur ekipet e spitalit të Bulqizës në drejtim të Ostrenit për t’i ardhur në ndihmë vajzës që ka shpëtuar. Vendi është rreth 1 orë larg nga qyteti”, tha Alla.

Vdekja e tre anëtarëve të një familjeje raportohet se ka ardhur nga një bombol gazi, por deri më tani nuk ka informacion të saktë nëse bombola ka shpërthyer apo viktimat janë helmuar nga rrjedhja e gazit.

Njoftimi i policisë

Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit.

Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjestar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes”.

Të fundit

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Lajme të tjera

Web TV