Akuza/ Paloka: Rama sulmon NATO-n pak ditë para vizitës në Moskë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rama sapo akuzoi NATO-n dhe justifikoi Rusinë për situatën në Ukrainë e jo vetëm…”.

Kështu e nis reagimin e tij nënkryetari i PD, Edi Paloka, i cili referuar deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih, shprehet se “nën veshjen e kryesuesit të OSBE-së, Rama sapo deklaroi live se Rusisë nuk mund ti vihet faj për sjelljen e saj në rajon “përderisa ajo të ndjehet e rrethuar nga NATO…

Sipas Palokës, Kryeministri i një vendi antar të NATO-s , bën këtë deklarate përpara takimit të afërt me Putin!

Duket se asgjë nuk vjen rastësisht; as deklaratat e hershme të Ramës për një plan B të tij jashtë BE; as miqësia e ngushtë me Vuçiçin; as lancimi propagandimi dhe mbështetja i ideve ruso-serbe fillimisht për ndarjen e Kosovës e me pas për minishengenin…”

Kujtojmë se, më 26 shkurt është programuar një vizitë e kryeministrit Edi Rama në Moskë.

Tani pritet të dalë në konferencë Tao Balla e të akuzojë Bashën si agjent të Rusisë“, mbyll reagimin e tij nënkryetari i PD.

Të fundit

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Lajme të tjera

Web TV