Shpërthen tritoli, agresorët godasin biznesin në Lezhë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fshati Gocaj në Lezhë është tronditur gjatë natës nga shpërthimi i një sasie eksplozivi. Mësohet se eksplozivi është vendosur në derën e dyqanit që është në pronësi të shtetasit Arben Malotaj.

Nga shpërthimi ka patur vetëm dëme materiale dhe jo njerëz të lënduar.

Familja Malotaj mohon të ketë ndonjë konflikt dhe se nuk e di arsyen dhe autorët që kanë vendosur lëndën shpërthyese.

Ndërkohë, policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe të autorëve të krimit.

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV