I vendosën tritol poshtë makinës, flet Suad Lici: Ndoshta lidhet me…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Administratori i Vllaznisë, Suad Lici ka reaguar pas eksplozivit që i vendosën poshtë makinës ditën e sotme.

Ai u shpreh për mediat se nuk kishte asnjë problem me askënd, edhe pse dyshon se mund të lidhet me detyrën e tij. Ndërsa ka shpjeguar se ai merret vetëm me mbarëvajtjen e formacionit dhe se ai zbaton direktivat e drejtuesve të klubit.

Ndoshta lidhet edhe me detyrën time. Le t’ua lëmë organeve kompetente. Nuk jam unë kompetenti. Nuk kam asnjë lloj problematike. Unë jam njeri i lirë dhe do të vazhdoj të jem njeri i lirë. Nuk kam pasur problematika. Unë jam personi përgjegjës për mbarëvajtjen e formacionit. Unë kam qenë i detyruar të zbatoj vendimet e drejtuesve”, ka thënë Lici.

I pyetur nga gazetarët, nëse ky është një lloj presioni që ai të largohet nga administrimi i klubit “Vllaznia”, Lici është shprehur se “do të vazhdoj detyrën. Pa folur organet kompetente nuk kemi pse i vëmë një etiketë. Nëse është një marrëdhënie me sportin, mendoj që strukturat kriminale të qëndrojnë larg sportit. Absolutisht nuk më tremb kjo ngjarje. Në Shkodër më kanë çdo ditë”

Të fundit

Policia gjobit mbi 1600 qytetarë brenda 24 orëve, nuk zbatuan masat anti-Covid

Policia e Shtetit vijon kontrollet në terren për zbatimin e masave anti-Covid. Gjatë 24 orëve të fundit, uniformat blu kanë...

Dëbora dhe acari do të “pushtojnë” vendin, temperatura deri në -10°C

Të gjithë menduam se dimri kaloi por muaji i fundit i dimrit meteorologjik ka rezervuar mot të acartë. Por pse kjo situatë? Rajoni i Ballkanit...

Dy të vdekur dhe 344 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Kosova gjatë 24 orëshit të fundit ka regjistruar vetëm dy të vdekur, si pasojë e Covid-19, një 63 vjeçar nga Skënderaj dhe një 85...

Mjekët demaskojnë videon që po shpërndahet në WhatsApp për t’i shpëtuar Covid

Mjekët paralajmërojnë njerëzit që të mos provojnë trendin që po përhapet me mesazhe në WhatsApp, sipas të cilit thithja e avullit të mbron nga...

Reshjet në Elbasan/ Balla: Investimet e bëra vitet e fundit na nxorrën faqebardhë

Moti i keq ka shkaktuar disa problematika dhe përmbytje edhe në qarkun e Elbasanit, fatmirësisht të vogla. Kështu ka deklaruar kreu i grupit parlamentar...

Lajme të tjera

Web TV