Emre Can thumbon Juventusin: Tani ndihem i rëndësishëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kalimi te skuadra e Dortmund duket se ka rezultuar shumë pozitive për Emre Can, i cili e ka reflektuar këtë gjë edhe me performancën e tij.

Ish lojtari i Juventus ka thumbuar “Zonjën e Vjetër” duke thënë se më në fund ndihet i rëndësishëm. Ai ia ka dalë të shënojë në ndeshjen e Dortmund kundër Leverkusenit, ndonëse nuk kanë arritur që të fitojnë.

Madje rezultati i ndeshjes duket se e ka acaruar shumë ish lojtarin e Juves, i cili për këtë gjë i ka ulëritur shokëve të skuadrës.

“I ulërita skuadrës pas humbjes me Leverkusenin, sepse lëshuam në lojë, duke menduar se ishim superiorë.

Madje, jam gati ta bëj sërish, sepse e thashë, erdha këtu për të fituar. Kisha kohë që nuk ndihesha në këtë formë. Mbi të gjitha jam i lumtur dhe më në fund tani ndihem sërish një lojtar i rëndësishëm. Dhe gjithçka kam dua t’ia jap Dortmundit”.-ka thënë ndër të tjera Emre Can./Fjala.al/

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV