Guardiola merr vendimin e papritur, ja ku do jetë e ardhmja e trajnerit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra e Manchester City-t mund të mbetet për plot dy sezone jashtë Champions League si dhe rrezikon të humbasë titullin e sezonit 2014 dhe një pjesë të mirë të yjeve të skuadrës, ku përfshihet edhe trajneri Pep Guardiola, pas një vendimi të UEFA-s,pasi dyshohet se ky klub të ketë shkelur rregullat e “Fair Play financiar”.

Prej kohësh ishte duke u folur për një largim të teknikut katalunas, mirëpo tashmë këto zëra janë shtuar më shumë se kurrë.  Pavarësisht këtyre aludimeve “The Times” raporton se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Sipas kësaj mediaje Guardiola u ka thënë drejtuesve të klubit anglez se nuk ka ndërmend që të largohet dhe duket se spanjolli është i bindur se vendimi i UEFA-s do të shfuqizohet, ndaj dhe ai ka ndërmend që të respektojë kontratën deri në vitin 2021.

Ashtu siç vetëm Pep ia arrin duke mos u dorëzuar, të njëjtën gjë ka vendosur të bëjë dhe te Manchester City. Ndërsa, për të ardhmen e lojtarëve nuk dihet ende ndaj duhet parë në vazhdim nëse do vazhdojnë të qëndrojnë te klubi anglez./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV