Milan-Torino, kuqezinjtë mbyllin pjesën e parë me fitore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është mbyllur pjesa e parë e takimit midis Milan dhe Torinos, që është i vlefshëm për javën e 24-t të Serisë A.

“Djalli” i Italisë ka kaluar në avantazh, duke marrë fitoren e pjesës së parë me anë të golit të Ante Rebic në minutën e 25-të të lojës.

Nëse do të vijohet të mbahet ky rezultat, kuqezinjtë i rikthen fitores pas dy humbjeve radhazi, megjithatë deri në përfundim të sfidës nuk dihet se si do jetë situata.

Kjo ndeshje është e fundit e javës së 24-t të Serisë A dhe fitorja e saj e çon Milan direkt në vend të 8-ë.

Më poshtë janë dhe formacionet si startuar të dyja skuadrat ditën e sotme.

Milan (4-4-1-1): G.Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Castillejo, Kessie, Bennacer, Rebic; Paquetá; Ibrahimovic.

Torino (3-4-2-1): Sirigu; Bremer, Nkoulou, Lyanco; De Silvestri, Lukic, Rincon, Ansaldi; Edera, Berenguer; Belotti./Fjala.al/


Të fundit

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Aleati i Bashës i zhgënjyer: Nuk po shohim asnjë provë të masakrës elektorale, pse s’na ke ftuar nesër në mbledhje?

Kryetari i partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, pjesë e koalicionit të PD në zgjedhjet e 25 Prillit është shprehur mjaft i zhgënjyer nga kreu...

Lajme të tjera

Web TV