Formacionet zyrtare, ja si starton ndeshja Tottenham-RB Leipzig

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pak minuta na ndajnë nga ndeshja Tottenham-RB Leipzig, takim për raundin e 16 të Champions League dhe trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur se me cilët lojtarë do e startojnë këtë sfidë.

Për të tretin vit me radhë Tottenham Hotspur është në raundin e nokaut në Ligën e Kampionëve. “Spurs” do të presin sonte në orën 21:00 RB Leipzig, i cili ndodhet vetëm një pikë prapa të Bayernit në Bundesligë.

Me Harry Kane duke u mënjanuar për të ardhmen e parashikueshme, klubi do të jetë edhe pa Heung-min Son për një kohë për shkak të një dëmtimi, duke krijuar një sulm tashmë të kufizuar.

Trajneri portugez Jose Mourinho nuk e ka të plotë grupin e tij, por ai u soll te “Spurs” për ta sjellë klubin në një nivel tjetër, kështu që ai do të duhet ta kuptojë këtë situatë.

Askush nuk pret një performancë të parë si 3-0 të vitit të kaluar të Borussia Dortmund, por ai duhet të gjejë një mënyrë që të paktën ta mbajë fitore, por për fat të keq mbrojtja e Tottenham ka qenë e lëkundur.

Sidoqoftë i gjithë qëllimi i përfundimit në vendet kualifikuese është të fitosh mundësinë për të garuar në Evropë. Epo, “Spurs” janë tani këtu, dhe megjithëse kundërshtari nuk është shtypës, nuk ka asnjë arsye për të mos kërkuar një vrapim tjetër magjik.

Ndërkohë ekipi i trajnerit Julian Nagelsmann duket se ka pasur një sezon shumë të suksesshëm në Gjermani, duke u renditur të dytët në Bundesligë e duke qenë një kërcënim serioz për gjigantin Bayern Munchin. Niveli i treguar nga gjermanët e RB Leipzig është shumë kërcënues për anglezët.

Lexo edhe :  Lojtari shqiptar në formë, realizon gol në Suedi

Tottenham: Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Sanchez, Davies, Winks, Gedson, Lo Celso, Dele, Bergwijn, Lucas.

RB Leipzig: Gulacsi, Klostermann, Ampadu, Halstenberg, Mukiele, Sabitzer, Laimer, Angelino, Nkunku, Schick, Werner./Fjala.al/

Të fundit

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Lajme të tjera

Web TV