“Edi Ramës i dërgoj këtë mesazh”, gjyshja apel: Nuk jetoj dot më në çadër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

73 vjeçarja Xhume Hoxha jeton në çadër së bashku me 5 familjarët e saj, që pas tërmetit të 26 nëntorit. Shtëpia e familjes Hoxha në Krujë u dëmtua nga tërmeti dhe njësia vendore i vuri në dispozicion një çadër për të jetuar.

Por gjyshja 73 vjeçare thotë se jetesa për familjen e saj është bërë shumë e vështirë.

Ajo i bën thirrje kryeministrit Edi Rama që të ndërhyrje për t’i mundësuar familjes një kontenier, pasi në çadër nuk mund të jetojnë më.

Xhume Hoxha në rininë e saj ka punuar në ish-ndërmarrjen Artistike në Krujë, dhe pensioni si saj nuk i del as për ilaçe. Me pagat minimale të dy vajzave dhe nuses së djalit kjo familje vetëm mund të ushqehet dhe nuk ka mundësi finaciare të jetojnë në banesë me qira.


Të fundit

Vrasja e gruas shtatzënë nga ish bashkëshorti, pezullohen katër policë në Kosovë

Vrasja e gruas shtatzënë, Hamide Magashi nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili në ambientet e spitalit në Prishtinë  tronditi...

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Lajme të tjera

Web TV