Letra e autorit të masakrës në Gjermani: Disa popuj duhen shkatërruar!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Natë e përgjakshme në Hanau (Hessen) ku humbën jetën 11 persona ka tronditur jo vetëm Gjermaninë. Autori i krimit të rëndë mësohet se u gjet i pajetë në një banesë bashkë me një person tjetër dhe afër vetes kishte edhe një letër në të cilën shkruante arsyet se përse e kishte bërë sulmin. Sipas Bild ai quhet Tobias R., dhe mendohet se në vendin ku u gjet i vrarë ishte edhe banesa e tij. Të shtënat e para u qëlluan në lokalin “Midnight” në Heumarkt, në qendër të qytetit Hanau.
Autori mësohet se ka nxjerrë armën dhe më pas ka qëlluar egërsisht në zonën e pirjes së duhanit! Viktimat aty ishin pesë të rinj dhe një grua. Sipas informacionit të BILD thuhet se viktimat ishin kurdë.
Skena e dytë e krimit është afër Kurt-Schumacher-Platz, në një zonë banimi. Ishte një kioskë në katin e parë të një blloku apartamentesh, me mbishkrimin “24/7 Kiosk” me panel të madh xhami në të cilin shkruhej: “Arena Bar & Café”! Pamja brenda janë bllokuar, por ajo ç`ka ka mbetur jashtë është vërtetë e tmerrshme. Trupat e pajetë në momentin që mbërritën mediet vendase ishin të mbuluar me batanije.
Letra e vrasësit!
Në banesën ku u gjet i pajetë vrasësi, autori i dy sulmeve në Gjermani mësohet se ishte shkruar edhe qëllimi. Ai mendonte se Gjermania e tij ishte populluar nga njerëz që s`duhet të ishin aty dhe për pasojë ai nuk mund të jetonte me ta. “Ndjej nevojën për t`i shkatërruar disa popuj, dëbimi i të cilëve nuk mund të arrihet më nga Gjermania”!
Autoritete gjermane ende nuk janë shprehur në lidhje me jetën dhe aktivitetin e vrasësit, ndërkohë mësohet se viktimat janë të gjithë turq dhe kurdë.

Lexo edhe :  E trishtë/ Ndahet nga jeta senatorja demokrate (EMRI+FOTO)

Të fundit

Presidenti i KE-së: Ukraina mund të jetë anëtare e BE-së në vitin 2030

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, beson se Ukraina mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian deri në vitin 2030 . “Ukraina mund të jetë anëtare e BE-së...

VIDEO/ Arbnor Muja shënon gol fantastik për Antwerpin dhe i dërgon “sinjale” Sylvinhos

Arbnor Muja fantastik në ndeshjen e Chamspionsit mes Antwerpit dhe Shaktar Donjeckut, që po zhvillohet në Belgjikë. Sapo nisi minuta tretë, sulmuesi anësor i Kombëtares...

Trump përpiqet të mbrojë pasuritë e paluajtshme në gjyqin civil për mashtrime

Ish-presidenti Donald Trump po përballet në gjykatë me një padi civile prej 250 milionë dollarësh, sipas së cilës ai ka dhënë informacione të rreme...

Shkatërroi martesën për shkak të lidhjes me shërbyesen, Schwarzenegger tregon pengun

Në një intervistë të fundit, Arnold Schwarzenegger ka reflektuar mbi jetën e tij dhe ka zbuluar edhe pengun më të madh ndonjëherë për të....

Kroaci/ Përfshihet nga flakët depoja e plastikës, mbyllen shkollat

Një zjarr i madh shpërtheu në mëngjes në një depo plastike në qytetin lindor kroat të Osijekut, i cili më pas u përhap në...

Lajme të tjera

Web TV