Rikthehet Europa League, fillojnë sfidat e raundit të 32-t

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ashtu si Champions edhe Europa League është rikthyer, por me ndryshimin se ky kompeticion ndodhet në raundin e 32-t.

Sfidat e para do të startojnë në orën 18:55 fashorar në të cilin do zhvillohen plot 8 takime, ndërsa gjysma tjetër e takimeve janë lënë për sonte në darkë në orën 21:00.

Sevilla ka udhëtuar drejt Rumanisë për t’u përballur me Cluj, në një ndeshje që është e para mes këtyre dy skuadrave. Sevilla është e vetmja që në fazën e grupeve fitoi 5 ndeshjet e para dhe shihet si favorite për të kaluar këtë raund.

Manchester United në këtë fazë do të ketë përballë skuadrën e Club Brugge, ku shihet se favorit midis këtij çifti janë “Djajtë e kuq”.

Interi zbriti në Europa League si skuadra e vendit të tretë në fazën e grupeve të Champions League dhe nuk dëshiron të nënvlerësojë këtë kompeticion. Në këtë sfidë zikaltërit e Contes vijnë me disa mungesa si Skriniar, Handanovic apo Brozovic. Madje trajneri italian është duke menduar të bëjë një rotacion dhe ka vendosur të aktivizojë Eriksen si titullar, ndërkohë që në sulm pritet të jenë Sanchez dhe Lautaro Martinez.

Ndërkohë më poshtë janë të gjitha ndeshjet e Europa League dhe oraret kur do zhvillohen./Fjala.al/

Club  Brugge-Manchester United ora 18:55

Ludogorets-Inter ora 18:55

Eintracht-Red Bull ora 18:55

Kobenhavn-Celtic ora 18:55

CFR Cluj-Sevilla ora 18:55

Sporting-instanbul Basaksehir ora 18:55

Shakhtar Donetsk-Benfica ora 18:55

Getafe CF-Ajax 0ra 18:55

Wolfsburg-Malmo ora 21:00

Bayer-Porto ora 21:00

AZ Alkmaar-LASK ora 21:00

Olympiacos-Arsenal ora 21:00

Wolves-Espanyol ora 21:00

Apoel Nicosia-FC Basel ora 21:00

Roma-Gent ora 21:00

Rangers-Braga ora 21:00

 

 


Të fundit

“Përputhen”/ Konfrontim fizik mes Brunos dhe Hysenit, largohet njëri prej tyre

Një debat i ashpër ka ndodhur mes Hysenit dhe Brunos gjatë publicitetit të puntatës të ditës së hënë. Pasi Bruno...

Vëllai i ish-anëtarit të “Bandës së Fierit” dhe biznesmen/ Kush është Demir Backa, 57-vjeçari që u vra sot në Fier?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier ku 57-vjecari Demir Backa është qëlluar për vdekje nga një automjet në lëvizje. Sipas...

Lajm i Fundit/ Atentati në Fier, ndërron jetë 57-vjeçari pronar i një lokali

Ka ndërruar jetë i plagosuri pak momente më parë në Fier nga të shtënat me armë. Mësohet viktima dyshohet të jetë Demir Backa pronar i...

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro/ “Ishte shqiptar dhe themeloi Egjiptin e ri”

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kajro, Egjipt, në një vizitë zyrtare. Gjatë ditës së sotme ai ka vizituar xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut,...

Detaje të reja/ Autori qëlloi në lëvizje, i plagosuri 57-vjeçar ndodhej brenda mjetit të parkuar

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme pranë zonës së njohur si ish-QTU në Fier. Sipas Balkan Web autori ka goditur...

Lajme të tjera

Web TV