VIDEO/ Babai dëgjon rrahjet e zemrës së djalit, dy vite pas ai vdiq

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një baba, djali i të cilit u vra në një aksident automobilistik, ka dëgjuar sërish rrahjet e zemrës së djalit të tij. Në momentin që ndodhi aksidenti doktorët nuk i dhanë më shpresë, por ata konstatuan se 7 nga organet e tij mund të dhuroheshin.

5 ishin personat të cilëve iu dhuruan organet e Matthew, pas aksidentit që i mori jetën në tetor 2018.

Zemra e djalit iu dha Kristi Russ, e cila kishte pësuar një atak kardiak në vitin 2016 dhe kishte mosfunksionim normal të zemrës së saj.

Tragjedia për Jordan, babai nga Houston i tetë fëmijëve, rëndohet edhe më tej pasi humbi në mënyrë tragjike djalin tjetër 24-vjeçar Jonah në një tjetër aksident me makinë vetëm katër muaj më vonë.

Në një intervistë për “Yahoo Lifestyle”, babai u shpreh: “Të gjeja dikë që do mbante zemrën e djalit tim ishte shumë e rëndësishme për mua. Djali im ishte një atlet i kualifikuar dhe mendova se dikush e meritonte të mbante zemrën e një kampioni.”

Ai ishte shumë i lumtur kur takoi gruan që kishte në trup zemrën e djalit të tij. “U përlota dhe kur u përqafuam, mund ta ndjeja djalin tim në atë përqafim.” Më pas dëgjoi rrahjet e zemrës me stetoskop./Fjala.al/Burimi:Mirror

Të fundit

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas mediave të huaja. Pence, i cili...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Lajme të tjera

Web TV