VIDEO-I ndërpreu fjalën Ramës/“Hiqi duart mos më prek”, ja se si truprojat e nxjerrin jashtë me forcë studentin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një student e ka pësuar keq këtë pasdite kur i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit po mbante një fjalim në Pallatin e Kongreseve, ku u zhvillua ceremonia e diplomimit të studentëve të Mjekësisë, por një student e ndërpreu kreun e qeverisë duke protestuar kundër tarifave të shkollimit.

Kryeministri iu përgjigj me ironi ndërhyrjes së studentit duke kërkuar që t’i jepej ndihma e parë. Në këtë çast kanë ndërhyrë edhe truprojat duke e nxjerrë jashtë sallës së mbushur me mijëra studentë.

Në tentativë për ta nxjerrë jashtë me forcë, studenti dëgjohet duke thënë: “Hiqi duart, mos më prek me duar!”, ndërsa më pas  largohet nga salla nëpërmjet ndërhyrjes së stafit të sigurisë.
https://youtu.be/o45Xhc0RuhQ

Pjesë nga përlasja mes Ramës dhe studentit:

Studenti: A e dini ju që vetëm studentët e pasur arsimohen?

Rama: Nuk e di a e dëgjuat ndërhyrjen. Djalin duhet ta shoqëroni për të marrë shërbimin e shpejtë mjekësor. Pyetja e dini që studentët që arsimohen sot janë vetëm të pasur, ka përgjigjen që sot ndryshe nga deri dje, studentët janë të trajtuar më mirë.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV