Zbulohet nga miku i familjes, Haaland është ngjizur në dhomat e zhveshjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Erling Haaland është duke habitur të gjithë botën me rezultatet e tij, ku i fundit ishte dopieta ndaj PSG-së në takimin për raundin e 16 të Champions League.

Ndonëse vetëm 19 vjeç Haland ka shkëlqyer te skuadra e Borussia Dortmund dhe nëse vazhdon me këto hapa mund të jetë ylli i dekadës në të cilën sapo kemi hyrë.

Miku i familjes Haaland, Jan Aege Fjortoft, por dhe shok i Erlind ka zbuluar një sekret shumë interesant për norvegjezin.

Shoku me të cilin ka luajtur në grup mosha Haaland, ka zbuluar situatën dhe vendin e  veçantë ku është ngjizur lojtari.

“Çfarë mund të prisni tjetër nga një djalosh që është ngjizur në dhomat e zhveshjes së Leeds United”,- tha Fjortoft.

Kalimi nga Salsburgu te Dortmund duket se e ka shtuar akoma më shumë performancën e mirë të norvegjezit, gjuajtjet e të cilit i ndal vetë rrjeta./Fjala.al/

Të fundit

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Lajme të tjera

Web TV