Shtohen fluturimet drejt Gjermanisë: Tri herë në javë drejt Hamburgut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kompania shqiptare Albawings do të fillojë operimin e fluturimeve tashmë edhe nga/drejt Aeroportit të Hamburgut, tri herë në javë duke filluar nga 29 Mars 2020, ka njoftuar media gjermane Hamburg News.

“Ne mirëpresim ngrohtësisht Albawings në Aeroportin e Hamburgut,” tha Dr. Joergen Kearsley, Drejtor Marketingu i Aviacionit në Aeroportin e Hamburgut. “Rruga e re do të thotë që pasagjerët tanë tani kanë një lidhje të drejtpërdrejtë me Shqipërinë dhe rrjeti ynë po rritet me një kryeqytet tjetër të Europës Jugore. Jam i emocionuar kur shoh zgjedhjen për pasagjerët tanë që rritet edhe më shumë.” (hamburg-news)


Të fundit

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni...

PD nuk bën pas/ Boçi: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi në emisionin “Open”. Boçi u shpreh...

“Bën zhurmuesin”/ Eni Vasilit i ‘zihen’ të ftuarit në emision, ndërhyn gazetarja

Me debate po shoqërohet emisioni i sotëm ‘Open’ në News24. Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja, e cilësoi analistin Arion Sulo...

Festa për 28-29 Nëntorin, Lubonja: Dita e hipokrizisë, politikanët bëjnë si Skënderbeu

Analisti Fatos Lubonja i cilësoi festimet në kuadër të festës së Pavarësisë dhe të Çlirimit të Shqipërisë, ditë të hipokrizisë. I ftuar në rubrikën...

Përfundon grupi B/ Anglia dhe SHBA kalojnë në raundin me eliminim direkt

Fitorja ishte alternativa e vetme për SHBA në “finalen” ndaj Iranit, dhe djemtë e Gregg Berhalter ia dolën të triumfojnë 0-1. Sfida e luajtur...

Lajme të tjera

Web TV