Horoskopi/ Këto shenja e kanë shumë të vështirë të dashurohen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shigjetari

Vetëm ai. Një shenjë e shoqërueshme, optimiste, e hapur për aventura, ndryshon muzikën kur bëhet fjalë për ndjenjat e tij më intime. Ne e gjejmë Shigjetarin ndër 5 shenjat e zodiakut që bien në dashuri me vështirësi, nga frika e tij për të vuajtur përsëri. Përvojat e falimentimit të së kaluarës kanë ndikuar në plagë të thella në zemrën e tij dhe tani ai mezi e hap atë për të dashur.

Demi

Shenja e Demit është një shenjë vërtet e kujdesshme dhe vështirë se e jep besimin e saj. Ai gjithashtu beson se të tregosh ndjenjat e një personi është një shenjë dobësie. Ai është i bindur që të tjerët do të përfitojnë nga kjo dhe për këtë arsye shumë emocione jetojnë brenda tij. E vendosur mirë në parimet e tij, përgjithësisht zgjedh njerëz me një karakter të ëmbël dhe të shkathët, në mënyrë që ata të mund të vazhdojnë të kenë kontrollin e situatës dhe ndjenjat e tyre.

Bricjapi

Shenja e Bricjapit nuk e përçmon dashurinë, por zakonisht është rezultat i një arsyetimi të gjatë dhe të studiuar. Harrojeni të bini në dashurinë klasike në shikim të parë ose të humbni kokën pas një njohjeje të shkurtër dhe sipërfaqësore. Ai ka një ide shumë të lartë të dashurisë dhe për këtë arsye vështirë se mund ta gjejë atë që ka krijuar mendja e tij në jetën reale.

Gaforrja

Gaforrja përpiqet të shmangë zhgënjimin dhe vuajtjet e panevojshme. Ajo nuk ka nevojë për dashuri me çdo kusht dhe jeton mirë vetminë e saj. Kjo është arsyeja pse ajo nuk do të hap dyert e zemrës së saj ndaj të parit që troket, por do ta bëjë atë vetëm dhe kur ia vlen vërtet.

Lexo edhe :  Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023

Akrepi

Dhe këtu jemi në shenjën e Akrepit. Një shenjë jashtëzakonisht e ndërlikuar. Pasionante si zjarri por e ftohtë si akulli. Të lidhura thellë ose të shkëputur absolutisht. Zemra e Akrepit është një univers misterioz, hyrja e të cilit është me të vërtetë e kufizuar për disa. Për ata pak që kanë kaluar një seri të tërë testesh, por që do të vazhdojnë të jenë nën kontroll për një kohë të gjatë. Është një shenjë që rrallë dashurohet dhe që rrallë jep besim. Për më tepër, Akrepi është thellësisht i dashuruar me veten, ai nuk ka nevojë dhe dëshirë për dashuri sipërfaqësore.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV