Koronavirusi, Vasili: S’ka arsye për alarm, mos neglizhoni gripin stinor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se në Shqipëri ende nuk ka asnjë rast të evidentuar me koronavirus, ndonëse qytetarët duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të zbatojnë këshillat që jepen nga ISHP.

Gjithashtu Vasili thekson se nuk duhet të largohet vëmendja nga gripi stinor, që paraqet problem që duhen vlerësuar seriozisht.

Shqipëria zero raste nga corona virusi. Asnjë shenje e pandemisë në Shqipëri. Asnjë arsye për alarmizëm.

Ndjekja e këshillave te mjekeve dhe te Institutit të Shëndetit Publik te mjaftueshme për të vazhduar më qetësi përditshmërinë tonë.

Tëe mos ulet aspak vëmendja për gripin stinor i cili paraqet probleme tepër të rëndësishme që duhen vlerësuar seriozisht”, shkruan Petrit Vasilit në postimin e tij në Facebook.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV