Paniku nga coronavirus, Rama shpjegon situatën në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve të rreme se në Shqipëri ka persona të infektuar me coronavirus.

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Rama ka shpërndarë qëndrimin zyrtarë të Ministrisë së Shëndetit, ku shefja e departamentit të sëmundjeve infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silvia Bino, reagoi pas situatës alarmante që po shfaqet në Itali, duke qetësuar të gjithë shqiptarët se vendi ynë ka marrë masat e nevojshme për përballjen me rastet e mundshme të coronavirusit.

?KORONAVIRUSI NUK E KA PREKUR SHQIPËRINË! POR SI PËR GJITHË BOTËN ËSHTË NJË KËRCËNIM POTENCIAL, PËR TË CILIN JANË MARRË TË GJITHA MASAT NË RAST SE DO TË NA DUHET TA PËRBALLIM

?TË NJËJTAT MENDJE TË SHTHURRURA, QË JU SHQETËSUAN KEQ ME LAJMET FALLCO DHE ME GOJËLIGËSINË E TYRE GJATË DITËVE E NETËVE TË GJATA PAS TËRMETIT, JANË NË VEPRIM

?MOS BINI PRE E TYRE DHE JINI TË SIGURT SE SHTETI SHQIPTAR PO E BËN PREJ KOHËSH DETYRËN PËR TË QENË NË GATI NË RAST SHFAQJEJE TË KORONAVIRUSIT, TË CILIN JEMI TË GATSHËM TA PËRBALLIM ME ORGANIZIM DHE PROFESIONALIZËM TË LARTË-shkruan Rama.

Kryeministri Rama, deklaron se në vendin tonë nuk ka asnjë person të prekur me coronavirus, por ai nuk e përjashton mundësinë e shfaqjes së tij, për të cilin shprehet se janë marrë masat për ta përballuar./Fjala.al

?KORONAVIRUSI NUK E KA PREKUR SHQIPËRINË! POR SI PËR GJITHË BOTËN ËSHTË NJË KËRCËNIM POTENCIAL, PËR TË CILIN JANË MARRË TË GJITHA MASAT NË RAST SE DO TË NA DUHET TA PËRBALLIM?TË NJËJTAT MENDJE TË SHTHURRURA, QË JU SHQETËSUAN KEQ ME LAJMET FALLCO DHE ME GOJËLIGËSINË E TYRE GJATË DITËVE E NETËVE TË GJATA PAS TËRMETIT, JANË NË VEPRIM?MOS BINI PRE E TYRE DHE JINI TË SIGURT SE SHTETI SHQIPTAR PO E BËN PREJ KOHËSH DETYRËN PËR TË QENË NË GATI NË RAST SHFAQJEJE TË KORONAVIRUSIT, TË CILIN JEMI TË GATSHËM TA PËRBALLIM ME ORGANIZIM DHE PROFESIONALIZËM TË LARTË


Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 23. Februar 2020

Të fundit

Akuzat lidhur me çështjen ‘McGonigal’, ministrja Ibrahimaj: Bëhet për zhurmë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delinda Ibrahimaj u pyet dhe për akuzat e ngritura nga opozita për çështjen e...

Vdekja e nënës 30-vjeçare në maternitet/ Familjarët akuza mjekut: I ka bërë gjilpërë…

Disa orë pasi 30-vjeçarja M.V ndërroi jetë në ambientet e spitalit "Koço Gliozheni" 4 ditë pasi solli në jetën foshnjen e saj, familjarët e...

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty, përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje, aktorja gjatë gjithë kohës e...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njollosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Lajme të tjera

Web TV