Bashkia e Tiranës rrit tarifën e pastrimit, 15% më shumë për familjet, 60% për biznesin e vogël

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tarifa e pastrimit në Tiranë ka pësuar një tjetër rritje për vitin 2020. Është Nisma Thurje që raporton se në paketën fiskale për këtë vit është rritur kjo tarifë.

15% më shumë do të paguajnë familjet dhe bizneset e mëdha në Tiranë për pastrimin, ndërsa rritja për biznesin e vogël është edhe më e madhe duke arritur në 60%.

Një familje që deri dje paguante 5.000 lek në vit tarifë pastrimi, nga sivjet do të paguajë 5750 lek. Nga 3500 që paguante një biznes i vogël (0-2 milionë), këtë vit do të paguajë 5750 lek.

Të fundit

“Duke shty procesin”, Rama shfaqet pas komisionerit Varhelyi, e shoqëron drejt…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për...

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e...

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për të siguruar një mandat tjetër....

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

Lajme të tjera

Web TV