Dy gazetarët që shoqëruan Ramën në Moskë: Lavrov “na kërkoi” 5 dollarë për foton

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetarët Baton Haxhiu dhe Sokol Balla kanë ndjekur nga afër takimet zyrtare të kryeministrit Edi Rama në Rusi. Një foto të përbashkët me Sergey Lavrov, ministër i Jashtëm, Balla e ka publikuar në ‘Instagram’, duke e shoqëruar me një batutë.

“Një foto historike: Me kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e jashtëm rus Sergey Lavrov. Lavrov (duke bërë shaka) na kërkoi 5 dollarë për foto, por zoti Baton Haxhiu refuzoi të paguante. Kjo foto është bërë në baza miqësie. Pa para”, shkruan Balla.

Rama udhëtoi drejt Rusisë në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së.


Të fundit

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnje pike dhe kjo...

PD nuk bën pas/ Boçi: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi në emisionin “Open”. Boçi u shpreh...

Lajme të tjera

Web TV