test

Gjobë nga Policia Rrugore, si ta verifikoni dhe paguani online

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për të verifikuar nëse keni gjoba për automjetin nga Policia Rrugore nuk është dyert e zyrave të policisë por mund ta verifikoni atë online. Në portalin qeveritar e-Albania mund të verifikohen kundërvajtjet rrugore. Koha e nevojshme e marrjes së shërbimit, pra verifikimi nëse keni gjobë ose jo, kryhet menjëherë. Ndërsa pagesat e gjobës mund të kryhet në sportelin e një banke.

Shërbimi elektronik “Kundërvajtjet rrugore” ju mundëson qytetarëve dhe bizneseve të kontrollojnë online kundërvajtjet rrugore, dhe t’i paguajnë ato online. Për këtë shërbim nuk kërkohet dokumentacion shoqërues.

Hapat e procedurës

  1. Identifikohuni si qytetar ose biznes në portalin e-Albania;
  2. Zgjidhni shërbimin “Kundërvajtjet rrugore”;
  3. Klikoni butonin “Përdor”;
  4. Zgjidhni mjetin për të cilin dëshironi të shikoni online gjobat e kundërvajtjeve rrugore dhe klikoni butonin “Zgjidh” përkrah tij;
  5. Në rast se do të kryeni pagesën online, klikoni butonin “Paguaj” dhe ndiqni hapat për të kryer pagesën;
  6. Pagesa mund të kryhet përmes Bankës Credins, me një kartë debiti ose krediti brenda dhe jashtë Shqipërisë.

 

Të fundit

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

Lajme të tjera

Web TV