Kënga e Mozzik lë mbrapa atë të Loredanës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e të dashuruarve, më 14 shkurt, Mozzik publikoi projektin e tij më të ri, një këngë në gjuhën gjermane.

“Auf Wiedersehen” titullohej projekti të cilin Mozzik s’mund ta mbyllte pa kënduar edhe një pjesë në gjuhën shqip.

Kënga e re u prit goxha mirë nga publiku dhe ka arritur rreth 10 milion klikime në Youtube.
Duket se Mozzik goditi me këtë projekt, pasi “Auf Wiedersehen” po bën namin në Gjermani dhe po kryeson top-listat muzikore, shkruan iconstyle.

Kënga e reperit shqiptar është më e dëgjuara e javës, sukses i jashtëzakonshëm ky për Mozzik. Ai po “konkurron” hapur Loredanën, këngët e të cilës po pëlqehen e dëgjohen shumë në Gjermani. Ashtu si Mozzik, edhe Loredana ka kryesuar prej javësh top-listat gjermane.

Ndërkohë që shijon suksesin e këngës së re, Mozzik ka lajmëruar se po punon fort edhe për projekte të reja që do të vijnë shumë shpejt.


Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...

Lajme të tjera

Web TV