“Mund të acarohen edhe me mizat”, këto shenja horoskopi i streson çdo gjë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Binjakët

Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen e tyre.

Virgjeresha

Kjo është për shkak të përsosmërisë natyrore të Virgjereshës që ata nervozohen. Ata duan që gjithçka të jetë e përsosur, kështu që ata i bëjnë shumë presion vetes se tyre dhe ata gjithmonë shqetësohen se nuk e kane bere mire ate gje.Kur është e stresuar, instikti i menjëhershëm e çon drejt organizimit. Kjo e ndihmon të ndihet sikur i ka gjërat më nën kontroll.

Peshqit

Peshqit janë shumë të ndjeshëm dhe kjo i vendos ato në avantazh kur janë në situata që nuk mund t’i kontrollojnë. Prirja e tyre natyrore është të ndihmojnë njerëzit, veçanërisht kur pyesin, edhe nëse ai person i ka mashtruar Peshqit më parë.Për të mos jetuar me situatën, Peshqit sajojnë një flluskë ëndrrash kur janë nervozë.

Peshorja

Ka shumë gjëra që e bëjnë Peshoren nervoze – a morën vendimin e duhur, a do të ketë një argument që Peshorja do të duhet të shpërthejë, apo dikush nuk i pëlqen ata?Peshoret, si shumica e njerëzve, nuk duan të bëjnë gjëra që nuk i pëlqejnë, por e dinë që duhet t’i bëjnë ato.Kur një Peshore është nervoze ose jo rehat, zgjedh shakatë për të shmangur situatën ose për të mos e marrë atë shumë seriozisht.

Gaforrja

Gaforreve nuk u pëlqen të dështojnë dhe nëse ka mundësi të bëjë diçka që ata të dështojnë, ata nervozohen.Ata mund të shqetësohen shumë për njerëzit dhe motivet e tyre, kështu që njerëzit e rinj dhe rrethanat e reja mund t’i bëjnë ata të ndjehen nervoz.Është shumë e thjeshtë për një Gaforre të mendoj më të keqen kur është e stresuar. Mund t’i vijnë ndërmend gjithë alternativat më të frikshme që ekzistojnë.


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV