Rama: Rusia nuk është armike e bashkëpunëtorëve tanë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka lënë të hapur mundësinë e një faze të re bashkëpunimi me Rusinë. Gjatë konferencës së përbashkët me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, Rama deklaroi se “nuk mendoj se Rusia është armike e ndonjërit prej të cilit ne bashkëpunojmë”.

“Ka shumë gjëra që mund të shikojmë pa ndryshuar qëndrimet fondamentale. Do e provojmë”, u shpreh Rama në Moskë.

Në konferencë u prek edhe çështja e Kosovës, shtet i cili nuk njihet nga Rusia.

“Është në të mirë të të gjithve që të njohin Kosovën, është në të mirë të Serbisë. Ne do të mbështesim dialogun dhe e arritjen e njohjes”, tha ndër të tjera Rama.

Marrdhëniet Rusi-Shqipëri? Lavrov: Duhet të përgjigjet pala shqiptare


Të fundit

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Tronditëse: Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptarë në Angli

BBC sapo ka publikuar një lajm të bujshëm për zhdukjen e 39 fëmijëve shqiptarë që kanë kaluar kanalin e La Manshit gjatë muajve të fundit...

Blogerja: Të jetosh në Shqipëri, duhen 10 mijë euro në muaj. Me më pak nuk jetohet

Blogerja Estela Ujka i “vendos” një çmim lumturisë. Ajo tha se ka një shumë me të cilën “do e bënte gjumin rehat”. Sipas saj, me...

Po vjen stuhia! Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

Pavarësisht se dita nisi me mot të kthjellët dhe temperatura tipike për këtë periudhë të vitit, moti nuk do të vijojë i tillë gjatë...

Lajme të tjera

Web TV